İddaa Excel

Excel, uzun yıllardır ofis programları içerisinde en işlevsel olanı. Sunduğu çok gelişmiş özellikleri her türlü veriyi sınıflandırmaya imkân tanıyor. Bu nedenle Excel’in bu veri sınıflandırma düzenini İddaa için kullanabilir miyiz bunu düşündük. Neden olmasın ki?

İddaa Excel ne için kullanılır?

Aslına bakılırsa tablo ile ifade edilebilecek herhangi bir şeyin olduğu her yerde Excel kullanılabilir. Böyle düşündüğümüzde aklımıza İddaa’dan daha iyi verilerin tablo şeklinde ifade edilebileceği daha iyi bir alan gelmeyecektir tabii ki.

Maç listeleri Excel’de çok iyi şekilde ifade edilebilir. Bu nedenle bir maç bültenini Excel dosyası formatına getirirsek burada dilediğimiz şekilde oynayabiliriz.

Bu aslında çok kolay. İddaa Excel yöntemi olarak da adlandırabileceğimiz şekilde herhangi bir İddaa bülteni olan internet sitesini açalım. Açtığımız bu bültendeki tüm maçları seçelim.

Seçtiğimiz bu maçları kopyalayalım.

Kopyalama işlemi bittikten sonra Excel’de yeni bir dosya açalım. Açtığımız dosyada sağ tıklayarak İddaa bülteninden kopyaladığımız bu veriyi karşımıza gelen tabloya yapıştıralım.

İşte karşımızda bir İddaa Excel verileri tablosu. Bu verileri o site ile farklı makrolar kullanarak eşleyebilir ve güncel verileri kendi tablomuzda otomatikleştire de biliriz.

Bununla birlikte İddaa bültenini yapıştırmış olduğumuz bu Excel dosyasından şunun gibi verileri çekebiliriz:

  • O hafta İddaa için ortaya koyduğumuz bütçe kısıtlıysa bu bütçeyi aşmayacak şekilde bir oranlama yapabileceğimiz maçları bulabiliriz.

Bunu yapmak için her şeyden önce bütçemizi belirlemeliyiz. Bütçeyi belirledikten sonra hangi oranları düşündüğümüzü netleştirelim. Maçların olduğu satırların en sonuna yeni bir satır açalım ve oynamak istediğimiz miktarları bu satıra yazalım. En alta da bu satıra yazdığımız tüm miktarları toplayacak bir formül koyduktan sonra toplam bütçeyi görebiliriz.

  • Maçlar için oynayacağımız oranları belli bir seviyede tutalım. Belirlediğimiz bu seviyenin üzerine çıkan oranlar için uyarı alalım.

Bu seviyenin üzerine çıkan oranlar için uyarıyı da yine benzer şekilde maç oranlarına yönelik uyarılar koyarak belirleyebiliriz. Koyduğumuz bu uyarılar, düzenlemeleri yaptıktan sonra farklı renklerde görebileceğimiz şekilde koyarsak daha rahat bulabileceğimiz bir İddaa Excel tablosu oluşturmamızı sağlayacaktır.

Bu ve bunun gibi farklı düzenleme ve verileri filtreleme tarzındaki şeyleri kolayca İddaa Excel tablosunu kullanarak gerçekleştirebiliriz. İddaa Excel tablosunun verilerine kolayca ulaşmak için yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılması gereken tek şey, bir haftalık İddaa bültenindeki verileri bir Excel tablosuna almak olacaktır.

Herkese bol kazançlar dileriz.

2021-04-06T12:11:59+03:00
Novaworlds