İddaa’da her geçen gün kullanıcıların ilgilerini çekecek yeni yeni oyun türleri icat edilmektedir. Tabii ki bu oyun türleri, monotonluktan sıkılan bahis severlerin daha çok kazanmalarını sağlamak için yapılmaktadır. Ancak bu oyunlar içinden biri var ki adeta interaktif olarak İddaa oynamanızı sağlayacak bir oyun türüdür.

Burada az sonra detaylarından bahsedeceğimiz bu oyun türü İddaa düello oyunu olarak adlandırılmıştır. Peki, İddaa düello nedir, İddaa düello nasıl oynanır, İddaa düello oynarken nelere dikkat edilmelidir? Gelin tüm bu soruların yanıtlarını birlikte bulalım.

İddaa Düello Nedir?

Düello, bilindiği üzere kökeni Vahşi Batı’ya dayanan bir kelimedir. O dönemde birbiri ile derdi olan kişiler, birbirlerini herkesin önünde silahlı bir tür karşılaşmaya davet ederdi. Kendine göre özel kuralları olan bu karşılaşmanın sonucunda diğerinden daha hızlı silah çeken düello katılımcısı, diğerini öldürürdü.

Neyse ki günümüzde bu tarz şeyler söz konusu değil. Bizim günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz tek düello İddaa’daki düello oluyor.

İddaa düello nedir dediğimizdeyse İddaa’nın iki farklı takımı varsayımsal olarak karşılaştırdığı bir oyun olduğunu görüyoruz.

İddaa düello nasıl oynanır?

İddaa düelloda aynı hafta maçı olan iki farklı takımı sanki o iki takım birbiriyle karşılaşıyor gibi oynayabilirsiniz.

Aynı hafta maçı olan iki takım gerçek rakiplerine göre oynuyor. Ancak bu iki takımı kuponda düello kısmını seçerek bu oyuna sokarsanız iki takım gerçekte oynadıkları takımlara attıkları goller üzerinden değerlendirilir. Ancak o hafta sanki o iki takım oynamış gibi değerlendirilir.

Daha açıklayıcı olmak gerekirse örneğin; bir hafta Galatasaray Beşiktaş’a Fenerbahçe ise Trabzonspor’a karşı oynuyor olsun. Siz kuponunuzdan Galatasaray ve Fenerbahçe’yi düello oyununu seçerek kuponunuzda seçerseniz sizin kuponunuza sanki bu iki takım karşılaşıyormuş gibi değerlendirme yapılır.

Galatasaray eğer Beşiktaş karşısında verdiği mücadelede Beşiktaş’a 3 gol atarsa ve Fenerbahçe’de Trabzonspor’a karşı verdiği mücadelede Trabzonspor’a 4 gol atarsa sizin oynadığınız düello maçında Fenerbahçe sanki Galatasaray’a karşı 4 – 3’lük bir galibiyet kazanmış gibi olacaktır.

Düello oyununun bir diğer güzelliği de bu oyunda aynı
zamanda çifte şans şeklinde de oynanabiliyor olmasıdır.

Düellonun oranları ona özel olarak belirlenmektedir.

Düello ne zaman tercih edilmelidir?

Düelloyu oynamak isteyenler özellikle bültende aradıkları maçları bulamayan kişiler için kurtarıcı olmaktadır. Özellikle normal maçlara göre daha tahmin edilebilir olması, düello ile kazanmayı daha olası kılmaktadır.

Bu nedenle düello oynamak bazı haftalarda normal oynamaktan çok daha avantajlı olacaktır muhakkak.

Bununla birlikte düelloda kazanmak isteyenlerin diğer maçlara kıyasla daha iyi takipte bulunmaları gerekir. Burada takımlar tarafından atılacak goller önemli olduğu için bir maçta kadronun daha ofansif mi yoksa daha defansif mi olduğu kadro bazlı iyi değerlendirilmeli ve düello da ona göre oynanmalıdır. Bu şekilde düello oyunundan kazanma ihtimali oynayan kişi için diğer oyunlara göre daha yüksek olacaktır. Atılacak gol bazlı değerlendirme yapılacağından buna da ayrı bir önem atfedilmelidir.

2021-04-06T12:09:34+03:00
Novaworlds